Ankara’da Düğün Fotoğrafı Çekimi İçin En Güzel Mekânlar


Düğün fotoğrafçısı için dış çekim mekânları, düğün albümü ve öyküsü oluşturmak için en önemli unsurlardan biridir. En azından çekilen fotoğrafın kalitesi kadar, çekim yapılan alanın sunduğu görsel şölende, fotoğraf karesine mükemmel bir güzellik katacaktır. Ankara’da düğün fotoğrafı çekimi için en güzel mekânlar arasında, daha şık ve etkili bulduğumuz bazı mekânları sizlerle paylaştık. Ankara’da dış mekân düğün fotoğrafı çekimi yaptırırken, listemizde yer alan önerileri de mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Ankara genelinde dış çekim yapılabilecek, farklı birçok tarihi ve doğal güzellik bulunmaktadır. Daha çok göl kenarları ve parklar çiftler tarafından tercih edilse de, bunlara alternatif olarak değerlendirilmesi gereken farklı birçok güzel mekân bulunmaktadır. Ankara’da düğün fotoğrafı çekimi için en güzel mekânlar nerelerdir?

Ankara’da Düğün Fotoğrafı Çekimi İçin En Güzel Mekânlar 

Başkent Binicilik Kulübü 

Düğün fotoğraflarına atları da dâhil etmek, hiç şüphesiz ki mükemmel bir fikir olacaktır. Asil bir hayvan olarak bilinen atlar bir yandan nostaljik bir kare yakalamak için muhteşem bir fırsat sunarken, diğer yandan sıra dışı bir düğün fotoğrafı çekimi için imkân sunmaktadır. 

Başkent binicilik kulübü bünyesinde bulunan atlarla dış çekim yapabileceğiniz gibi, kulüpteki yeşil alanları da yine düğün fotoğrafı çekimi için değerlendirmek mümkündür. Binicilik kulübünde atlarla birlikte fotoğraf çekimi yapmak için 320 TL, atlar olmadan sadece alanı kullanıp çekim yapmak için ise, 250 TL çekim ücretini gözden çıkarmak gerekiyor. Bazı dönemlerde kulüp fiyatlar üzerinde değişiklik yapsa da, kulüpte fotoğraf çekim fiyatları ortalama bu şekildedir. 

Seğmenler Parkı 

Ankara’da düğün fotoğrafı çekimi için en güzel mekânlar arasında tercih edebileceğiniz yerlerden biri de, seğmenler parkıdır. Park içerisinde düğün fotoğrafı dış çekim için uygun farklı birçok alan bulunmaktadır. 

Ankara’nın Çankaya ilçesi sınırlarında bulunan seğmenler parkı, yılın her mevsimi düğün fotoğrafı çektirmek için müsait yerlerden biridir. Ancak sonbahar aylarında sararmış yaprakların arasında çekilen fotoğraflar, çok daha muhteşem bir görüntü ortaya koymaktadır. Hafta sonu kalabalık olduğu için imkânınız varsa hafta içi parkı ziyaret ederek, daha rahat bir şekilde fotoğraf çektirebilirsiniz.

Ankara'da Düğün Fotoğrafı Çekimi İçin En Güzel Mekânlar
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Altın Köşk Düğün Fotoğrafı 

Kapalı bir alan olsa da, altın köşk dış çekim için tavsiye edebileceğimiz yerlerden biridir. Muhteşem bir ihtişama sahip olan altın köşk içerisinde ve çevresinde düğün fotoğrafı çektirerek, bu anlamlı günde dış çekim farklılığını arttırabilirsiniz. 

Osmanlı döneminin eserlerinden biri olan altın köşk, muhteşem Osmanlı mimarisinin yanı sıra altın sarısı varak ları ile birlikte, çiftlerin uğrak yerlerinden biri olmaktadır. Köşkte fotoğraf çektirmek isteyenlerin, 250 TL gibi bir ödeme yapması gerekiyor. 

Ankara'da Düğün Fotoğrafı Çekimi İçin En Güzel Mekânlar
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Anıtkabir 

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir, dış mekân çekimleri için tercih edebileceğiniz en iyi alternatiflerden biridir. Ancak hemen belirtelim ki Anıtkabir müzesinin içerisinde fotoğraf çekimi yapmak yasak olduğu için, sadece Anıtkabir’in dış kısmını fotoğraf çekimi için kullanabilirsiniz. 

Anıtkabir’in dışarısı daha yapılacak çekimler için ise, herhangi bir ücret ödenmesine gerek bulunmamaktadır. Özellikle Anıtkabir’in merdivenlerinde tam gün batarken çekilecek fotoğraflar, karelere çok daha mükemmel bir şekilde yansıtmaktadır. Tercihinize göre fotoğraf çekiminizi akşam saatlerine bırakarak, Anıtkabir’in gece ışıklandırmasından da faydalanabilirsiniz.

Eymir Gölü 

Ankara dış çekim için en güzel mekânlardan biri de, ODTÜ sınırları içerisinde bulunan, Eymir gölüdür. Orman ve göl manzarasını aynı karede yakalayabileceğiniz mekânda, kesinlikle harika kareler yakalayacağınızı söyleyebiliriz. Eymir gölü çevresinde düğün fotoğrafı çektirmek için herhangi bir ücret ödenmesine gerek olmasa da, rektörlükten bunun için izin alınması gerekecektir.

Ankara'da Düğün Fotoğrafı Çekimi İçin En Güzel Mekânlar
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Altınköy 

Muhteşem bir açık hava müzesi niteliği taşıyan Altınköy, Altındağ Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda hizmete açılmıştır. Bir köy hayatında bulabileceğiniz her şeyi çok rahat bir şekilde Altınköy içerisinde bulabilir, köyün görsel güzelliklerini düğün fotoğrafınıza yansıtabilirsiniz. Tahmin edildiği gibi Altınköy’e giriş ücretli olup, düğün fotoğrafı çekimi yapmak için ise ayrı bir ücret ödenmesi gerekir. Ancak hemen belirtelim ki, ödeyeceğiniz ücret elde edeceğiniz karelere fazlasıyla diyecektir. 

Botanik Park Dış Çekim Düğün Fotoğrafları

Ankara’da düğün fotoğrafı çekimi için en güzel mekânlar arasında, botanik park ayrı bir şekilde değerlendirilebilir. Ankara’da merkezi bir konumda olan botanik park, muhteşem doğal güzellikleri ve içerisinde bulunan çekime uygun farklı alanları ile dış mekân çekimi yaptırmak isteyen çiftlerin ilgisini çekmektedir. 

50. Yıl Parkı 

Ankara’ya yüksek bir yerden bakarak panoramik bir Ankara manzarası görmek için ziyaret edilen yerlerden biri olan 50. Yıl parkı, düğün fotoğrafı çektirmek için de harika bir seçenektir. Şehir manzarasına karşı düğün fotoğrafı çektire bileceğiniz gibi parkın içerisinde bulunan çeşitli yapay ve doğal güzelliklerle birlikte, muhteşem kareler yakalamanız mümkün olacaktır. 

Yeşil Vadi 

Ankara’da dış çekim düğün fotoğrafları için en güzel mekânlar arasında, yeşil vadi de ilgi gören yerler arasındadır. Hacettepe Üniversitesi’nin kampüsünde bulunan yeşil vadi, ormanı ve göleti ile birlikte dış çekim mekânı için en uygun alanlardan biridir. 

Ankara'da Düğün Fotoğrafı Çekimi İçin En Güzel Mekânlar
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Mühye Köyü 

Çankaya sınırlarında bulunan Mühye Köyü, Ankara düğün fotoğrafı için farklı bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Bir bütün olarak tam anlamıyla köyde bulunabilecek farklı enstrümanları değerlendirerek, burada da muhteşem kareler yakalayabilirsiniz. 

Tuz Gölü 

Tuz gölü de, farklı düğün fotoğrafı çekimi yapmak isteyenlerin seçenekleri arasında yer almaktadır. Ankara merkezden yaklaşık olarak 1 saatlik mesafede bulunan tuz gölü, özellikle gün batımı esnasında harika kareler yakalamak için büyük bir fırsattır. Düğün Fotoğrafçılığı hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


Leave a comment


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
× Bize Ulaşın