Belgesel Düğün Fotoğrafçılığı


Bir ömür mutluluğunuzda her aklınıza geldiğinde açıp izleyebileceğiniz bir düğün filminiz olsun ister miydiniz? Bunun için olmazsa olmaz belgesel düğün fotoğrafçılığı dır. Evlilik için en önemli adımı atarak evlenmeye ve bir ömür mutlu olmaya karar verdiniz. 

O özel gece için öncesinde birçok hazırlık yaptınız, yoruldunuz ve strese girdiniz. Düğün alışverişi, çeyiz, nişan, kına, söz, gelin alma, fotoğraf çekimi ve kuaför derken epey zaman harcadınız. Bu aşamaları ve süreçleri ileride çocuklarınızla paylaşmak istemeniz çok güzel. Her zorlu yolculuğun sonunda bir mutluluk vardır ve siz bu yolda ömürlük mutluluğa sahip olacaksınız. 

Peki, düğün fotoğrafçısı tarafından hazırlanan bu süreçler için bir belgesel yaptırmaya ne dersiniz? Bu belgeseli ileride daha kapsamlı hale getirebilir, çocuğunuzun doğumundan her anına kadar hayatınızın belgesel serisini oluşturabilirsiniz.

belgesel düğün fotoğrafçılığı
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Belgesel Fotoğrafları Nasıl Olur?

Belgesel fotoğrafları ya da videosu özel bir sürece sahiptir. Bu süreç sizlerin en doğal hazırlıklarınızı kapsar. Özellikle bu belgesel fikrine sizlerde katkı sağlayabilir ve en ilginç anları belgeselinize ekleyebilirsiniz. Bazı belgesel olmaya layık anlar, düğün günü barkovizyonda davetlilerinize sunacağınız niteliktedir.

Belgesel fotoğraf içerikleri;

 • Tanışma anları
 • Geçirilen vakit ve anılar
 • Söz günü
 • Kız isteme
 • Nişan
 • Çeyiz alıp verme
 • Kına
 • Söz, nişan ve kına alışverişleri
 • Düğün alışverişleri
 • Düğün günü kuaför ve berber çekimleri
 • Düğün günü davetliler ile röportaj ya da resim
 • Davetliler ile geçmişte yaşanan anı resimleri
 • Kız alma
 • Düğün mekanına giriş
 • Gelin-damat odası gizli anlar
 • Düğün sonu anılar

Bu fotoğraf albümü oldukça genişletilebilir. Dilediğiniz resimleri slayt olarak ya da video çekimleri şeklinde talep etmeniz mümkün. Sizlere cd, hafıza kartı, flash bellek ve fiziki olarak verilen bu anıları silinmemek üzere saklayabilirsiniz. Düğün günü heyecanla fark etmediğiniz birçok güzel anın, daha sonra çekilen video ve fotoğraflarla ortaya çıkması sizleri çok sevindirecek.

belgesel düğün fotoğrafçılığı
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçılarına Nasıl Ulaşırım?

Düğün fotoğraflarına ulaşmak için tavsiye, araştırma, müşteri yorumları gibi yöntemlerden fikir alabilirsiniz. Ayrıca düğün organizasyon firmaları ve mekân tavsiyelerini de değerlendirmeniz mümkün. Fotoğrafçınız çekim için İstanbul ya da Türkiye’nin her yerine hizmet eden kişisel olabilir. Düğün mekânı ve belgesel için kullanılacak alan için İstanbul düğün fotoğrafçısı gibi bölgesel seçimler yapabilirsiniz.

Belgesel Düğün Fotoğraf Fiyatları

Belgesel tadında çekilecek bir düğün fotoğrafı için fiyat anlaşması yapmanız gerekir. Belirleyeceğiniz sözleşmede gün, tarih ve fiyat belirtilmesi daha sonra sorun yaşamamanız adına paket içeriği bakımından önemlidir. 

Bazı hizmetler sonradan dahil edilebilir ve bu konuda fotoğrafçınızla sözleşmede bazı ilaveler yapabilirsiniz. Fiyatlar sabit bir seviyede elbette olmaz. Yapılacak çekimler, süre, zaman, kaç gün süreceği, alanlar, ilave hizmetler ve ekip gibi faktörlere göre belirlenir. Bazen tüm gün yanınızda olması gereken düğün fotoğrafçılığı hizmeti hafife alınacak bir iş değildir. 

Gün boyu yapılan çekimlerde en güzel anlar montajlanarak sizlere sunulur. Belki yarım saatlik bir görüntü için saatler hatta günler harcanabilir. Bazı çekimlerde doğal görünüm adına güneş ışık açısı, yağmur gibi doğa olaylarının beklenmesi gerekebilir.

belgesel düğün fotoğrafçılığı
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Belgesel Düğün Fotoğrafı Önemli Mi?

Normal düğün fotoğraflarından farklı olarak tamamen doğal çekime dayalı olan belgesel düğün fotoğrafçılığı, sizin en özel anlarınızı yakalamayı sağlar. Herkes düğün fotoğraflarınızı bilir fakat kuaför, makyaj, gelinlik, damatlık, gelin odası, iç-dış çekim hallerinizin nasıl oluştuğunu bilmez. Bu sizlerin davetlileriniz için düğüne ne denli hazırlandığınızı gösteren yüzlerde tebessüm bırakacak hallerinize örnektir. 

Evden kız alma törenini özellikle düğün davetlilerin birçoğu zaman kısıttı sebebi ile göremez. Bu görüntülerden hazırlanan slaytlar fotoğrafçınızla yapacağınız anlaşmaya göre hazırlanır ve yetiştirilebilir. Sizlerin fotoğrafçınızla ve ekiple koordineli olarak çalışmanız önemlidir. Bu işlemleri organizasyon firmanızla anlaşma yaparak onların kontrolüne bırakmanız ise sizlerin işini kolaylaştıracak ve stresten uzaklaştıracaktır. 

Düğün günü strese maruz kalmamanız rahatlığınız ve güler yüzünüz için önemlidir. Düğün günü yorgun ve gergin bir karşılama hiçbir davetliyi mutlu etmez. Sizler için gelen ve mutluluğunuza şahit olmak isteyen davetlilerinize mutluluğunuzu sergilemeniz yeterli. 

Teferruatlarla uğraşmak adına firmalardan destek almanız bu süreci yorulmadan atlatmanızı sağlar. En mutlu gününüzde biriktirdiğiniz anılardan oluşan belgeselinizi yıllar sonra çocuklarınız ile seyrederek keyifli vakit geçirebilir ve yüzünüzde tebessüm oluşmasını sağlayabilirsiniz. Şimdiden bir ömür mutluluklar dileriz. En Özel Düğün Fotoğrafları için lütfen tıklayınız.


Leave a comment


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
× Bize Ulaşın