Bursa Düğün Dış Çekim Mekanları


Bursa Düğün Dış Çekim Mekanları listemize, dış çekim düğün fotoğrafı için alternatif yer arayışında olanlara özel bir liste hazırladık. 

Yemyeşil doğası ve tarihi mekânları ile Bursa, düğün fotoğrafçıları için pek çok alternatifi bir arada sunan illerimizden biridir. 

Bursa’da Düğün Fotoğrafı Çekimi İçin En Güzel Mekânlar 

Cumalıkızık 

Bursa düğün dış çekim mekanları arasında ilk sırada Cumalıkızık vardır. Bursa il merkezinden 15 kilometre mesafede bulunan Cumalıkızık, kış turizmi için önemli bir yere sahip olan Uludağ eteklerinde farklı mimarileri ile öne çıkan evleri sayesinde daha fazla meşhur olmuş mahallelerden biridir. 

Düğün fotoğrafı çekimi için son derece ideal bir yer olan Cumalıkızık, özellikle nostaljik fotoğraflar çektirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. 

Bursa Düğün Dış Çekim Mekanları
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Botanik park

Soğanlı ilçesi sınırlarında bulunan botanik park, Bursa’da düğün fotoğrafı için en iyi yerler arasında yer almaktadır. İçerisinde İngiliz Bahçesi, Fransız ve Japon bahçesinin yanı sıra, kaya ve gül bahçesi gibi onlarca bahçe çeşidi bulabilirsiniz. Aynı zamanda park içerisinde gölet ve yürüyüş yolları üzerinde de fotoğraf çekilerek farklı kareler yakalamak mümkündür. 

Bursa Düğün Dış Çekim Mekanları
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Güzelyalı 

Güzelyalı Bursa’da düğün fotoğrafı çekimi için en güzel mekânlar arasında, özellikle Marmara Denizi’ne kıyısı olan bir sahil kasabası olmasıyla öne çıkmaktadır. 

Güzelyalı sınırları içerisinde hem deniz manzaralı ve hem de farklı doğal güzellikleri kapsayacak şekilde fotoğraf çektirebilirsiniz, onlarca alternatif mekân bulunmaktadır. En Güzel Düğün Fotoğrafları için İstanbul Masal Fotoğrafçısı nı ziyaret ediniz.

Uludağ 

Hem ziyaretler ve hem de fotoğraf çekimi için her mevsim en uygun olan mekânlardan biri hiç şüphesiz ki Bursa’nın simgesi Uludağ olmaktadır. İyi bir organizasyon ile muhteşem kareler yakalamak için son derece elverişli bir merkez olan Uludağ, mutlaka alternatifleriniz arasında değerlendirmeniz gereken yerler arasındadır. 

Bursa Düğün Dış Çekim Mekanları
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

İznik gölü 

Doğal güzelliklerle birlikte arklı seçenekleri içinde barındıran İznik Gölü, özellikle düğün fotoğrafı karesinde doğallığa önem verenlerin tercihleri arasında yer almaktadır. Harika bir gün batımını fotoğraf karesine dâhil etmek istiyorsanız, mutlaka İznik Gölü’nde düğün fotoğrafı çektirmenizi tavsiye ederiz. 2019 yılının en başarılı düğün fotoğrafçısı için lütfen tıklayınız.

Mudanya 

Denizle komşu olan Mudanya ilçesinde, dış çekim fotoğrafı için birçok mekân bulunmaktadır. Deniz manzaralı ve isterseniz şükrü bey yalısı gibi tarihi dokuya sahip çeşitli fotoğraf alternatiflerini Mudanya ilçesi sınırlarında bulabilirsiniz. 

Özellikle Mudanya’da bulunan tarihi evler, dış çekim düğün fotoğrafları için oldukça ideal mekânlar olarak öne çıkmaktadır. 

Trilye 

Bursa’da tarihi dokusu en yüksek mekânlardan biri olan Trilye, tarihi manastır ve kiliseleri başta olmak üzere çeşitli yapılar ile sizlere muhteşem bir dış mekân çekim deneyimi sunacaktır. 

Tarihi yapıların yanı sıra, farklı doğal güzellikleri de burada kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Suuçtu şelalesi 

Bursa’nın önemli doğal güzelliklerinden biri olan şelale, Mustafa Kemal Paşa ilçesine yakın bir konumda olup birçok düğün fotoğrafçısı için ideal çekim yerleri arasındadır. Ayrıca şelalenin çevresindeki doğal güzellikler de burayı, muhteşem bir çekim merkezi haline getirmektedir.

Bursa Düğün Dış Çekim Mekanları
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Dudaklı köyü 

Özellikle köyde bulunan Çınarlı Yol, dış çekim fotoğrafları için harika bir alternatif sunmaktadır. Kestel ilçesi sınırlarında bulunan köy içerisinde tarihi özelliğe sahip çınar ağaçlarının süslediği uzun bir yol üzerinde, nostaljik bir düğün fotoğrafı çektirebilirsiniz. Özellikle ağaçların yaprak döktüğü sonbahar aylarında elde edeceğiniz fotoğraf kareleri, bu özel gününüzü ölümsüzleştirmek için çok iyi bir seçenek olacaktır. 

Baraklı Göleti 

Tarihi mekânların yanı sıra ha düğün fotoğrafları için doğal güzellikler, bambaşka bir deneyim sunar. Bunlardan biri de Baraklı Göleti ve çevresi olmaktadır. 

Bursa’nın genelliği doğal güzelliklerle süslü olurken, Baraklı Göleti ve çevresi daha farklı seçenekleri değerlendirmeniz için listenizde yer alabilecek önemli bir alternatiftir. Bursa il merkezinden 50 kilometre mesafede bulunan gölet, dış çekim düğün fotoğrafı çektirmek isteyen insanların sıklıkla ziyaret etmiş olduğu yerler arasındadır. 

Bursa'da Düğün Fotoğrafı Çekimi İçin En Güzel Mekânlar
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Aizonai Antik Kenti 

Antik kent Bursa dışında Kütahya’da bulunsa da, Bursa’dan buraya fotoğraf çektirmek için gidenlerin sayısı oldukça fazladır. Çünkü bu antik kent Efes Antik Kenti sonrasında, en fazla ziyaret edilen antik kentler arasında yer almaktadır. 

Antik kentin içerisinde Zeus antik tapınağının bulunması ve günümüze kadar gelmiş binlerce yıllık tarihe sahip antik tiyatro ve sütunların bulunması, burayı adeta cazibe merkezi haline getirmektedir.

Yukarıda sayılanlar dışında Bursa’da düğün fotoğrafı çekimi için en güzel mekânlar listenizde yer verebileceğiniz, farklı birçok alan bulunmaktadır. İstanbul Düğün fotoğraf çekimi yapılacak en güzel mekanlar için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.


Leave a comment


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
× Bize Ulaşın