Düğün Davetiyesi Seçimleri Nasıl Olmalıdır?


Düğün davetiyesi, düğün fotoğrafçısı, gelinlik ve damatlık seçimi ile birlikte, mekân seçimi gibi unsurlar, bir düğünün en önemli etkenleri arasındadır. Bu nedenle düğün davetiyesi seçimi dikkatli bir şekilde yapılmalı, tüm detaylar dikkate alınarak davetiyeler en iyi şekilde hazırlanmalıdır. Peki, düğün davetiyesi seçimleri nasıl olmalı? Etkili bir düğün davetiyesi seçimi yapmak için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bazı önerileri, sizler için bir araya getirdik. 

Düğün Davetiyesi Seçimleri Nasıl Olmalıdır?
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Düğün Davetiyesi Seçimleri Nasıl Olmalı? 

Seçimini yapacağınız davetiyenin, evliliğin habercisi olduğu unutulmadan sıra dışı ve etkili bir seçim yapılması, evlilik aşamasında olan çiftler için önemsiz gibi görülse de aslında bu mutlu sürecin en önemli enstrümanlarından biridir. Biraz dikkatli bir seçim yaparak küçük bir detay olarak kabul edilen düğün davetiyesini, çok daha etkili ve hoş bir hale getirebilirsiniz. 

Böylesine özel bir günde mutluluğunuzu insanlara haber verip davet edeceğiniz düğün davetiyeleri için, mutlaka gereken önem verilmelidir. En özel düğün fotoğrafları için İstanbul Masal Fotoğrafçısı nı ziyaret edebilirsiniz.

Düğün Davetiyesi Seçimi 

Davetiyenin kesim şekli ve görünümü, dikkat edilmesi ve aynı zamanda karar verilmesi gereken ilk ve önemli unsurlardan biridir. Davetiye kesimine karar verdikten sonra, zarf gerektiren bir davetiye seçimi yaptıysanız mutlaka zarfın tasarımına da dikkat ederek daha etkili bir sunum olmasını sağlayabilirsiniz. 

Davetiye Tasarımları 

Davetiye seçimi yapılırken davetiye tasarımları, yine göz ardı edilen şeylerden biridir. Ancak düğünün konseptine uygun bir davetiye tasarımı konusunda karar vermek, yapılacak düğünün bir bütünüyle uyum halinde olmasını sağlayacaktır. Örneğin kır düğünü yapmak isteyen çiftler davetiye tasarımlarında, kır çiçekleri ile detaylı bir şekilde süslenmiş göze hoş gelen tasarımları tercih edebilirler. 

Aynı zamanda yine kır çiçekleri ile süslenmiş rulo şeklindeki davetiyelerde, kır düğünleri için tercih edilebilecek tasarımlar arasında yer almaktadır. Bu tavsiyelerden yola çıkarak, düğün konseptinize en uygun davetiye tasarımını seçebilir ve bu özel günü en özel davetiyelerle dostlarınıza haber verebilirsiniz.

Düğün Davetiyesi Kâğıdının Kalitesi Ve Modeli 

Tercihini ucuz davetiye modellerinden yana yapmak isteyen çiftler, daveti kâğıdının kalite ve modeline fazla önem vermese de aslında önemli bir detay olduğunu hemen belirtmek gerekir. Dokulu ve kalitesi hissedilir bir davetiye kâğıdı tercih etmek fiyatlarda biraz farklılık oluştursa da, zaten basımı yapılacak davetiyeler için bu fark ciddi boyutlarda olmayacaktır. Bu nedenle davetiye kâğıt kalitesine önem vermek, düğün davetiyesi seçimleri nasıl olmalı? Sorusuna verilebilecek cevaplar arasındadır. 

Düğün Davetiyesi Seçimleri Nasıl Olmalıdır?
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Davetiye Kartları 

Bazı çiftler daha fazla detaya yer vermek için, düğün davetiyesine ayrı bir kart eklemektedir. Küçük bir ek kart şeklinde hazırlanan bu davetiye tipinde, düğün için detaylar ayrı yazarken davet metni ise diğer karta yazmaktadır. Eğer ki bütçeniz buna yetiyorsa, daha elverişli bir düğün davetiyesi için davetiye kartları tercih edilebilir. Nikâh ve düğün günü arasında birkaç günlük fark bulunuyorsa, yine ek davetiye kartı ile tek bir davetiye üzerinden sorunu çözebilirsiniz. 

Davetiye Zarfı 

Seçmiş olduğunuz düğün davetiyesi zarf ile verilmeye uygunsa, davetiye zarfı da en azından davetiye kadar önemlidir. Hem görsel açıdan ve hem de çevrenize daha iyi bir sunum yapabilmek için, mutlaka davetiye zarfı seçimi önemsenmelidir. Normal zarflardan uzak durup, düğün davetiyesi zarfı için özel olarak tasarlanmış zarfları tercih etmeniz göndereceğiniz düğün davetiyesini daha şık bir hale getirecektir. Maalesef ki bazı çiftler çok güzel bir düğün davetiyesi bastırmasına rağmen, davetiyeyi normal mektup zarfı içerisinde göndererek güzelim davetiyenin, tüm görselliğini yok etmektedir. 

Bütçeniz imkân veriyorsa, kaligrafi yazımı yaptırarak düğün davetiyenizi çok daha mükemmel hale getirebilirsiniz. Günümüzde birçok çift davetiyenin üzerine isimleri kendi yazsa da, farklı bir tercih etmek yapmak güzel isteyen çiftler ise davetiye üzerinde isimleri kaligrafi ile yazdırarak düğün davetiyesi seçeneğini mükemmel hale getirmektedir. Hatta kimi çiftler doğrudan sadece kaligrafi ile yazdırarak, düğün davetiyesini çok daha farklı bir hale getirmektedir.

Düğün Davetiyesi Örnekleri 

Düğün davetiyeleri seçimi nasıl olmalı? Sorusuna en doğru cevabı bulabilmek için, mutlaka farklı yerlerden düğün davetiyesi örnekleri incelenerek karar verilmelidir. Baktığınız yerde bulunan çeşitler sizi etkileyecek kadar güzel olsa da, başka bir yerde hem daha uygun ve hem de daha etkileyici bir davetiye örneği görmeniz mümkün olabilir. 

Günümüzde rekabetin yüksek olması sebebiyle, davetiye örnekleri arasında onlarca farklı çeşit bulunmaktadır. Puzzle davetiye çeşitlerin dışında, gelin ve damat karikatür bulunan davetiyeler, mesaj şişesi içerisinde rulo halinde bulunan düğün davetiyeleri ya da lazer kesimli metal davetiyeler gibi farklı birçok çeşidi bulabilirsiniz. 

Son zamanlarda popüler olan şeffaf davetiyeler de, yine tercih edebileceğiniz davetiyeler arasında yer almaktadır. Muhteşem bir seçenek olarak da, sesli davetiyeyi tercih edebilirsiniz. Yazılı davetiyenin yanı sıra ara davetiyenin arkasında bulunan tuşa basarak, misafiriniz sizin kendi sesiniz ben düğün davetinizi dinleyebilir. 

Düğün Davetiyesi Seçimleri Nasıl Olmalıdır?
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Davetiye Metinleri 

Düğün davetiyesi seçimi yaparken, önem verilmesi gereken şeylerden biri de, davetiye metinleri olmalıdır. Bazı çiftler yine klasik metinlerden yana tercih yapsalar da, çiftlerin çoğu daha farklı davetiye metinleri için arayış halindedir. 

İnternet üzerinden farklı davetiye metinleri arayabileceğiniz gibi, davetiye bastıracaksınız yerde de farklı birçok metin seçenekleri olacaktır. Bizim tavsiyemiz klasik metinlerin dışına çıkarak biraz daha etkili davetiye metinleri tercih ederek, daha etkili bir düğün davetiyesi elde ederek, misafirlerinizi cezbedebilirsiniz. Düğün Dış Çekim 2020 yılı fiyatlarımız için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Leave a comment


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
× Bize Ulaşın