Düğün Fotoğrafçısının Dikkat Etmesi Gereken Detaylar


Düğün fotoğrafçısı dikkat ettiği küçük detaylar sayesinde, muhteşem görüntüler yakalayabilmek kabiliyetine sahip olmalıdır. Düğün fotoğrafçısının dikkat etmesi gereken detaylar hakkında, belki birçoğumuzun bildiği ancak göz ardı ettiği detaylarla birlikte, farklı hususları sizlerle paylaştık.

Elbette ki bu detaylar arasında hiç bilinmeyenlerin olmasa da mümkündür. Yapılacak işin daha kaliteli ve tatmin edici sonuçlar ortaya çıkarması için, özellikle İstanbul düğün fotoğrafçısı olarak hizmet veren kişilerin manzara bolluğu nedeniyle bu detayları uygulamalarını tavsiye ederiz.

Düğün fotoğrafçıları kadar, düğün fotoğrafçısı arıyorum diyen kişiler de bu detayların bir kısmına özellikle dikkat etmelidir. Çünkü fotoğrafçılık kadar, iyi bir şekilde poz vermek de sanattır diyebiliriz

Düğün Fotoğrafçısının Dikkat Etmesi Gereken Detaylar
-İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısının Dikkat Etmesi Gereken Detaylar

Düğün Fotoğrafçısı Planlı ve Not Alarak Çalışmalı

Çalışma konumunuza yakın yerde muhteşem bir görüntü gördüğünüzde, dış mekan düğün fotoğrafı için uygun olacak bu yeri mutlaka not alın. Hem rakiplerinizden daha farklı ortamlarda çekim imkânına sahip olurken, hem de daha iyi kareler yakalayabilirsiniz.

Planlı çalışmak da, mutlaka işinizin bir parçası olmalıdır. Bir düğün albümü oluşturacaksınız, çekeceğiniz fotoğrafların bir listesini önceden hazırlayabilirsiniz. Böylelikle gelinle damadın bu en önemli gününde, zaman kaybı yaşamadan ve daha güzel görüntüler elde ederek çekim yapma imkanınız daha fazla olacaktır.

Çekim listesine güzel bir örnek verecek olursak, şunları yapabilirsiniz.

Nikah töreninden önce;

Davetiyelerin çekilmesi
Yüzüklerin çekilmesi
Gelin çiçeği ve gelin duvağının çekilmesi
Gelinin aynaya bakarken fotoğrafının çekilmesi
Tören öncesinde ki diğer hazırlık aşamalarının çekilmesi

Gibi bir listeyi, tören öncesinde değerlendirebilirsiniz.

 

Düğün Fotoğrafçısının Dikkat Etmesi Gereken Detaylar

Düğün töreni;

Düğün töreninde ise özellikle, şu kareleri yakalamaya dikkat edin.

Tören alanının dış görünüşü
Konukların tören yerine gelişi ve genel fotoğrafları
Anne ve babaların törenin yapıldığı salona girişleri
Gelin arabasına biniş ve inişlerde
Oyunlar ve gösteriler
İmza töreni

Gibi anları yakalayarak, bir düğünün başından sonuna kadar güzel bir albüm oluşturabilirsiniz. Elbette ki yukarıda verdiklerimiz sadece örnek olup, bu örnekleri kendiniz çeşitlendirebilirsiniz.

Düğün Fotoğrafçısının Dikkat Etmesi Gereken Detaylar
-İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Çantanızda Yedek Malzemeler Bulundurun

Düğün töreninde yapılacak her türlü eğlence ve etkinlik, nihayetinde tören sonunda geçip gidecektir. Bir düğün fotoğrafçısı olarak, sizin bu süreçte çektiğiniz fotoğrafların özellikle evlenen çiftler için en önemli hatıralar olacağını unutmayın.

Bu yüzden farklı aksaklıklara yer vermemek için, çantanızda mutlaka yedek malzemeler bulundurun. Çantanızda yedek olarak yer vermeniz gereken malzemelerden bazıları, şunlardır.

Yedek fotoğraf makinesi
Yedek pil
Yedek hafıza kartları
Yedek flaş
Fotoğraf makinenizin özelliklerine göre diğer yedek malzemeler

Merdiven Kullanımı

Birçok düğün fotoğrafçısı tarafından ihmal edilen ve aslında çok güzel görüntülerin yakalanması için ufak bir detay olan katlanır merdiven, sizin profesyonel bir şekilde çalışmanızı ortaya koyacaktır.

Özellikle gelin ve damat oynarken kalabalığın arasında muhteşem görüntüler yakalamak için, küçük bir katlanır merdiven üzerinden fotoğraf çekebilirsiniz. Yüksekten alacağınız görüntülerin böyle ortamlarda, düz olarak alınacak görüntülerden çok daha iyi olacağını unutmayınız.

Düğün Fotoğrafçısı Kıyafet Detaylarını Kaçırmamalı

Gelin ve damat kıyafetlerinin detaylarına bazen odaklanmanız, daha etkili bir görüntü yakalamanıza fayda sağlayabilir. Bu nedenle kıyafetlerdeki detayları dikkate almaya çalışın.

-İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Leave a comment


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
× Bize Ulaşın