Düğün İçin Dans


Düğün İçin Dans Kursları

En özel zamanlardan birisi olan düğün organizasyonunuz için her şeyin kusursuz olmasını istersiniz. Tüm detaylar tek tek düşünülmüş ve hazırlıkların önceden tamamlanmış olması önemlidir. Organizasyon firmasıyla anlaşmak, gelinlik ve eşyaların alınması, damatlık, takı, mekânın belirlenmesi, düğün fotoğrafçısı derken bir dizi aşamadan geçersiniz. Peki bir düğün organizasyonunda neler yapılmalı? Tüm hizmetlerin gözden geçirildiği düğün hazırlıkları için belirleyeceğiniz konsept, dans ekibi ve müzik grupları için ayrı ayrı anlaşma yapmanıza gerek yok. Tüm hizmetleri tek kalemde halletmek için Profesyonel düğün fotoğrafçısı ve firmalarla çalışmanız yeterli. Onlar sizin adınıza her şeyi düşünecek ve hazırlayacak.

Düğün İçin Dans Kursları
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Düğün Organizasyonunda Dans

Düğün konseptleri farklılık gösterir. İçeriği, teması nasıl bir düğün olacağı hakkında sizlere ip uçları verir. Düğünlerde bazı dans grupları davetlilere sunulacak güzel bir hizmettir. Son dönem düğünlerde karşılaşılan gelin ve damat dansları da oldukça fazla talep görüyor. Düğün alanına daha keyifli çıkmak ya da özel dans gösterileriyle herkesi büyüleyecek danslar yapmanız mümkün. Size eşlik edecek dansçılarla oluşturulacak koreografilerle, dans için davetlilerin size eşlik etmesine gerek kalmayacak. Dans grupları sizleri en güzel gününüzde baş tacı edecek ve gecenin yıldızı hiç sönmeyecek.

Düğün Organizasyonlarında Dans Grupları Nasıl Seçilmeli?

Düğün organizasyonlarında bazen özel dans ve müzik ekipleri için sahne kurulur. Uygun alanlara sahip mekanlarda bazen özel bir sahne kurmaya gerek kalmaz ya da mevcutta vardır. Mekânın büyüklüğüne ve koşullarına göre ön hazırlık listenize eklemeniz gerekenler arasında dans grupları varsa bunlar belirlenmeli. Birçok dans grubu düğünlerde gösteri gerçekleştirmektedir. Düğün konseptinize uyan dans gruplarını seçmeniz bunu İstanbul düğün fotoğrafçısı tarafından kayda almanız temaya uyumlu olacaktır.

Düğün İçin Dans Kursları
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Düğün dans grupları;

 • Halkoyunu ekibi
 • Tango
 • Latin
 • Bachata
 • Bale
 • Köçek
 • Dini düğünlerde semazen
 • Özel koreografik danslar
 • Hint konsept
 • Zulu
 • Oryantal

Bu dans grupları özellikle düğün geleneklerine, konseptine, yöresine ve temaya uygun olarak tasarlanır. Çiftlere özel belirlenen çıkış şarkısına uygun dans için özel koreografiler düğün öncesi çalıştırılır. Dans hocaları tarafından belirlenen koreografi de size eşlik edecek dansçılar profesyonel kişiler arasından belirlenir.

Düğün İçin Dans Grupları Nasıl Olur?

Düğün dans grupları özel eğitim almış, belirli koreografilerle toplu olarak hazırlanmış birbiriyle uyumlu kişilerden oluşur. Dansçılar her konsept ve dans için özel, kaliteli kostümler giyinir. Tam bir görsel şölen ve sanat icrası yaparak görenleri büyüler. Gelin ile damadın bu dans gruplarına katılımı ve uyumu tüm davetliler için unutulmaz anlara sahne olur. Bu anları ise daha önceden anlaştığınız düğün fotoğrafçılığı konusunda profesyonel kişiler tarafından an be an kayda alınır.

Düğün İçin Dans Kursları
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Düğün İçin Dans Grupları Fiyatları

Düğünlerinizde talep edeceğiniz dans grupları için fiyat araştırması yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli detaylar vardır. Öncelikle profesyonel dans ekiplerinin programlarının dolu olma ihtimalini unutmayın. Koreografik danslar için önceden hazırlıklara başlayın ve muhakkak son provaları gelinlik ile deneyin. 

Bazı danslar gelinlik seçimiyle uyumlu olmalı ve içinde dans ederken rahat hissetmelisiniz. Ortaya estetik bir görüntü çıkması adına bu şekilde dans hocaları ile gerekirse bazı hareket değişikliğine gitme imkânınız doğar. Dans grupları düğün temanıza uyumlu olmalı. Örneğin; dini bir düğün organizasyonunda tango dansı olması abesle iştigaldir. Davetlilere şok yaşatmamak adına dans grupları uyumlu olmalıdır. 

Özellikle kır düğünlerinde Latin dans grupları ortama enerji ve eğlence katar. Havuz başı ve kapalı alanlarda yapılacak olan düğünlerde tango gibi ikili danslar, ışıklarla birlikte muhteşem bir görüntü sağlar. Bazı yöresel düğünlerde özellikle düğün sahiplerinin belirlediği yöreye uygun halk oyunu ekipleri davetlilere etnik bir düğün sunmanızı sağlar. Dans her halükârda nerede icra edilirse edilsin, sanatsal ve estetik bir yapıya sahiptir. Gözler güzel şeyleri görmekten mutluluk duyar ve görsel hafızada her zaman varlığını korur. 

Dans grupları ücretleri kişi sayısı, ekip ve dans türüne göre çeşitlilik gösterir. Mesela tango 2 kişilik bir dans olsa da bazen 2’şerli gruplarda daha fazla kişi talep edilebilir. Halkoyunları ise daha kalabalık bir ekip ve kendilerine özel enstrüman çalan ekipten oluşur. Düğün organizasyonunuz için dans grubu seçerken sadece fiyatın uygun olmasına değil, profesyonellik, kaliteli kostümler ve deneyime sahip olması gerektiğine de önem vermelisiniz.


Leave a comment


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
× Bize Ulaşın