Gelinlik Modelleri ve Gelin Makyajı


Evliliğe giden kutsal yolda her gelinin hayali olan beyaz gelinlikler artık çağa ayak uyduruyor. Gelinlik modelleri artık birbirinden farklı ve kombin olarak karşınıza çıkıyor. 

Özellikle gelinler ayakkabı ve el çiçeklerini aynı renkte tasarlarken, damadın ceket çiçeği ve kravatı bu kombine eşlik ediyor. Tüm renklerde gelinlikler göz kamaştırıyor ve özel çekimlerde düğün fotoğrafçısı tarafından her kare çekiliyor. Anılar ölümsüzleşirken ortaya rengarenk ve soft görüntüler çıkıyor. Düğünler çiftlerin istediği her tarza uygun olarak tasarlanabilir. 

Gelinlik modelleri altına kullanılan ayakkabılar artık spor olarak yerini alıyor. Evliliğe daha marjinal ve farklı bakış açısı getirmek isteyen çiftler tarzını düğünlerinde yansıtıyor. Klasik çizgiler dışına çıkarak oluşan kalıcı fotoğraflarda biz böyleyiz demek istiyorlar.,

Gelinlik Modelleri ve Gelin Makyajı
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Gelinlik Modelleri ve Makyaj

Damatların kolaylıkla hazırlandığı, gelinler için ayları alan gelinlik hazırlıkları son ana kadar değişim gösterebiliyor. Düğün günü hayatınızda bir kez yaşayacağınız mutlulukta her şeyin kusursuz olması şart.

Bunun için;

  • Gelinlik ve makyaj düğün zamanına uygun olmalı.
  • Akşam düğünlerinde gece makyajı olmalı.
  • Gündüz düğünlerinde gündüz ve daha doğal makyaj olmalı.
  • Fotoğraf çekimleri gündüz yapılacak ve düğün akşam olacaksa ayrı günlerde makyaj yapılmalı.
  • Düğün konseptine uygun gelinlik tercih edilmeli.
  • Gelinlik ve makyaja uyumlu saç belirlenmeli.
  • Fotoğraf çekiminde Natürel ve doğal ton makyajlara yer verilmeli.
  • Yaz düğünlerinde koyu makyajlardan uzak durmalı

Gelinliğin düğün konseptine uygun olması, makyajın düğün saatine mekanına ve gelinliğe uyumlu olması gibi gelin odaklı bir düğün çiftleri zorluyor. Makyaj konseptine bazı damatlarda katılabiliyor ve ışığa uyumlu ufak dokunuşlarla daha canlı bir görünüme sahip olabiliyorlar.

Gelinlik Modelleri ve Gelin Makyajı
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Gelinlik Modellerine Uygun Fotoğrafçılık

Düğün fotoğrafçılığında gelinlik seçimi iç ve dış mekân çekimlerine uyumlu olabilmektedir. Bazı profesyonel çekimlerde karşılaştığınız tarihi yapının geniş ve katlı merdivenlerinde çekilmiş devasa gelinlik kuyruğuna şahit olursunuz. Kır ve çiçekler arasında oturmuş gelinin tüm gelinlik eteklerinin yerde muhteşem bir görüntü vermesi de yine çekimlerde gelinliğin önemini vurguluyor. Uçuş ve mitolojik tarzda elbise gelinlikler bir sahil kıyısında muhteşem bir görüntü vereceği gibi, saçlardaki kır çiçekleri bambaşka bir doğallık katacaktır. Aynı zamanda bu çekimlerde kullanılan makyaj yoğunluğu çok önemlidir. Düğününüz gündüz saatlerindeyse gece makyajı oldukça ağır bir görüntü vereceği gibi sıcak nedeniyle akar. Gece ise yapılan hafif makyaj sönük kalmanıza yol açar. Bu nedenle dış çekimlerinizi birkaç gün önceden farklı makyajla yapıp, düğün organizasyonunuz için ayrı makyaj yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Gelin Makyaj Fotoğrafçılığı

Gelin makyajı belgesel çekimlerinde de kullanılan doğal hazırlık süreçleridir. Gelinlerin düğün alanına girdikleri muhteşem görüntülerin bir hazırlık aşaması vardır. Her anınızda kayıtta olan düğün fotoğrafçılığı yapan profesyoneller, makyaj ve hazırlık aşamanızı asla unutmaz. Bu görüntüler daha sonra isterseniz belgesel çekimlerinize konu olur. Kare kare çekilen fotoğraflarınız istediğinize göre seçilir, kolaj, slayt ya da özel cihazlarda saklanarak sizlerin anı arşivine konu olur. Düğün sonrası video olarak ya da fiziki fotoğrafları saklayacağınız ömürlük anılar sunar.

İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Gelin Makyajı, Gelinlik ve Fotoğraf Uyumu

Her şeyin bir bütün olduğu düğün saçınızla, makyajınızla, gelinliğinizle, mekân ve konseptinizle bir bütündür. Kır düğünü yapacağınız bir alanda giyeceğiniz gelinlik, saç ve makyaj konsepte uyumlu olmalıdır. Aksi halde, abartılı, otel konseptine uygun gösterişli gelinlik, saç ve makyaj kötü bir görüntü sergilemenize sebep olur. Seçimleriniz mutlaka bir profesyonel desteği ile olmalı. 

Bu durum mümkün değilse, son düğün trendleri, moda gelinlik ve makyaj seçimleri hakkında araştırma yaparak tüyo almanız size destek olacaktır. Makyaj seçiminizin fotoğrafta daha iyi çıkması için özellikle açık alan ve gündüz zamanlarında daha natürel, porselen gibi teninize uyguladığınız işlemlerin, fazla göze çarpıtmadan uygulanması gerekir. 

Bazı durumlarda sizlere sunulan hizmetler arasında içinize sinen bir organizasyon tercih etmeniz daha sonra hayal kırıklığına uğramamak ve mutsuz olmamak adına önemlidir. Gelin makyajında fotoğraf çekim aşamaları sizlerin nasıl güzelleştiğinizi değil, var olan güzelliğinize düğününüz için yaptığınız katkıları gösterir. 

Her aşamanın önemli olduğu düğün hazırlıklarınız için fotoğrafçı seçerken İstanbul düğün fotoğrafçısı gibi sizlere yakın alanlarda hizmet veren profesyonelleri seçmenizde yarar var.


Comments (1)


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
× Bize Ulaşın