İstanbul Düğün Fotoğrafçısı Tavsiye


Düğün organizasyonlarının en önemli ve kalıcı hatıralarını oluşturan fotoğraf ve videoların profesyonel kişiler tarafından hazırlanması oldukça önemlidir. Birlikte çalışacağınız İstanbul düğün fotoğrafçısı belirli özelliklere ve tecrübeye sahip olmalıdır. Düğün organizasyonları çekiminde daha önce yapmış olduğu çalışmaları inceleyerek, yapılacak işlemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İstanbul Düğün Fotoğrafçısı Tavsiye
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Olmalı? Nereden Bulurum?

Düğün organizasyonunuz için tüm detayı düşündünüz, en ince ayrıntısına kadar hazırlandınız fakat fotoğrafçı hizmetini unuttunuz. Bu konuda belirli süre öncesinden anlaşma yaparak randevu almanız ve çekim alanlarını belirlemeniz, son dakika aksiliklerinden kurtulmanızı sağlayacaktır. 

Profesyonel fotoğrafçı araştırırken bulunduğunuz bölgeden bakmanız iletişim ve birebir görüşme açısından önemlidir. Mesela İstanbul düğün fotoğrafçısı olarak yapacağınız aramalarda, karşınıza çıkan fotoğrafçıların yaptıkları işlere, müşteri yorumlarına, beğenilere ve yaratıcılığına dikkat etmeniz sizlere kolaylık sağlar. Özellikle zamanınızı aksatmayacak, sözüne güvenilir, gerekli programı profesyonel olarak yapan, kaliteli cihazlar kullanan kişileri tercih etmeniz bu özel gününüzü riske atmamanızı sağlar. 

Bazı fotoğrafçılar, eğitimlerini bu yönde aldıkları için deneyim ve çalışma süresine bakmadan oldukça profesyonel hizmetler verebiliyorlar. Son zamanlarda bireysel çekimler yapan güvenilir genç fotoğrafçılar kendine özgün çalışmalarıyla kısa sürede müşteri kitlesine ulaşmış durumda. Özellikle çekimlerde kullanılan son sistem drone cihazlar ile bambaşka bir deneyim sizleri bekliyor. 

Fotoğrafçının yeni gelişmelere açık, vizyon sahibi, estetik anlayışı yüksek, güzel olan her şeyi istediği açıdan yakalayan, görsellere farklı açıdan ve kadrajdan bakabilen kişiler olması önemlidir. 

Klasik çekimlere alışkın fotoğrafçılar yıllarca deneyime sahip olsalar da artık kabul görmüyor. Bunun nedeni kendini geliştirmemek ve olduğu yerde saymaktır. Fotoğrafçınızın sizi anlaması ve istediklerinize odaklanması hatta beğendiğiniz profil hakkında bilgi edinmesi yani bütünleşmesi gerekir. 

İstanbul Düğün Fotoğrafçısı Tavsiye
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

Düğün fotoğrafları iç ve dış çekim olmak üzere ikiye ayrılır. Çekim yapılacak alanların önceden belirlenmesi gerekirse izinlerinin alınması önemlidir. Düğün öncesi, düğün sonrası ve düğün esnasında çekilecek fotoğrafların belirli aşamaları vardır. Kamera çekimleri hizmete dahil edildiğinde evden kız alma törenine kadar sizlere eşlik etmektedir.

Düğün fotoğraf çekim alanları;

  • Düğün mekânı
  • Stüdyo
  • Turistik alanlar
  • Tarihi alanlar
  • Yapay göller
  • Şehir ya da şehir dışı özel mekanlar
  • Havuz başı
  • Kır alanı

Bu alanlar dışında sizlerin belirleyeceği ya da profesyonel fotoğrafçınız tarafından belirlenen alanlar vardır. Daha önce çekilmiş fotoğrafları inceleyerek bilgi edinebilirsiniz.

Düğün Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalı?

Düğün organizasyonu oldukça önemli ve kapsamlı bir hizmettir. Özel anlaşmalı fotoğrafçılar, organizasyon firması ya da mekân tarafından sizlere sunulabilir. Kendi fotoğrafçınızı seçmek istediğinizde yapacağınız araştırmalarda belirli kriterleri dikkate almanızda fayda var. Düğün geri dönüşü olmayan ve anlık mutluluğun kaçmaması gereken bir zaman dilimini kapsar. Bu nedenle anlaşma yapacağınız fotoğrafçının güvenilir olması, profesyonel olması, gerekli ekip ve kaliteli ekipmana sahip olması önemlidir. Çekimlerde kullanılacak cihazlar son teknolojik aletlerden oluşmalıdır. İç çekim için kullanılacak ışık ile dış çekimlerde kullanılacak ışık açısı farklılık göstereceği için bu konuda fotoğrafçının işinde profesyonel olması kurallar dahilindedir.

Dış Çekim Fotoğrafları

Düğün organizasyon öncesi çekilecek olan dış çekim lerde seçilen alanlar ve zamanlama çok önemlidir. Örneğin; fotoğrafınızın güneşin batışını ya da doğuşunu anlatmasını istiyorsanız bu zaman dilimlerini beklemeli ve o saatlerde çekime başlamalısınız. Fotoğrafçının doğru açıyı yakalaması, fotoğrafınızı tablodan eşsiz hale getirebilir. Bu detaylara önem veren fotoğrafçınız sizler için en iyi tabloyu oluşturacaktır.

İstanbul Düğün Fotoğrafçısı Tavsiye
İstanbul Masal Fotoğrafçısı

İç Çekim Fotoğrafları

Düğün organizasyonunuz ne denli şık ve güzel olursa olsun geriye o zamandan kalacak tek anı fotoğraflarınız olacaktır. Bu nedenle düğün fotoğrafçılığı özel anınız için en önemli noktadır. Teknolojik gelişmeler ile artık düğün fotoğraflarınız cihazlarda güvende oluyor. 

Eski dönemlerde tab yöntemine dayanan fotoğrafçılıkta, düğün sahiplerinin korkulu rüyası düğün fotoğraflarının yanmasıydı. Artık gelişen zamanda birçok cihaz oldukça profesyonel ve kaliteli hafıza kartlarına sahip. Aynı zamanda birden fazla çekim yaparak arasından en beğendiklerinizi seçebiliyorsunuz. İç çekim fotoğraf, kapalı mekanlar içerisinde, özel kapalı mekanlarda çekilen bir fotoğrafçılık hizmetidir. 

Bazı tarihi yerlerin kapalı bölümlerinde çekilerek fotoğraflarınıza tarihin o güzel dokusunu yansıtabiliyorsunuz. Stüdyo fotoğrafları da iç mekân çekimler arasındadır. Gelişmiş teknoloji ile hazırlanan dekoratif ve doğal stüdyolar artık tekrar gündemde. Profesyonel İstanbul Düğün Fotoğrafçısı için lütfen web sitemizi ziyaret ediniz.

 


Leave a comment


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
× Bize Ulaşın