İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En Güzel Mekânlar 


Bir İstanbul düğün fotoğrafçısı için, farklı illerde bulunan düğün fotoğrafçılarına göre çok şanslı olduklarını söylemek mümkün. Çünkü İstanbul’un neresine bakarsanız bakın, muhteşem düğün fotoğrafları için her yerinden yararlanmanın mümkün olduğunu görebilirsiniz. İstanbul’da düğün fotoğrafı için en güzel mekânlar başlığı altında, bu yerlerden bazılarını sizin için seçtik. Tercih edilebilir ve hatta iyi bir İstanbul düğün fotoğrafçısı olmak için, bu detaylar oldukça işinize yarayacaktır.

İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En Güzel Mekanlar 

Emirgan Korusu

İstinye ve Emirgan arasında bulunan Emirgan korusu, koca şehrin karmaşasından uzaklaşarak rahat çekimler yapabileceğiniz yerlerden biridir. Her mevsim ayrı güzelliğe sahip olan Emirgan korusu içerisinde göletler, boğaz manzarası, köşkler ve doğasıyla harika dış mekân çekimleri yapabilirsiniz. 

Silivri 

Deniz ve doğanın bütünleştiği yerlerden biri olan Silivri’de, kumsal ve farklı alanları dış mekân fotoğrafı için rahatlıkla değerlendirmeniz mümkündür. Alternatifleriniz arasında, Silivri’ye mutlaka yer vermenizi tavsiye ederiz. 

Rahmi Koç Müzesi 

Hasköy sahilinde yer alan rahmi koç müzesi, fotoğrafçılık için hem uygun hem de keyifli mekânlardan biridir. Özellikle antika arabalar ve tarihi lokomotifler önünde, harika çekimler yapabilirsiniz. Müzeye giriş ücretlerinin de, mutlaka dikkate alınması gerekir. Çünkü 5-6 kişilik bir ekiple buraya girmek, maliyetlerinizi önemli ölçüde yükseltecektir. 

Yıldız Parkı  

İstanbul’un Beşiktaş ilçesi sınırlarında bulunan yıldız parkı, yemyeşil yapısıyla ideal dış çekim mekânlarından biridir. İçerisinde bulunan köşk ve farklı yapılarla, mutlaka değerlendirmeniz gereken yıldız köşkü, gelin ve damadın unutulmaz anılarına ayrı bir renk katacaktır.

Belgrad Ormanı 

Sarıyer ilçesinde bulunan Belgrad ormanı, yine İstanbul düğün fotoğrafçısı için tavsiye edebileceğimiz harika özelliklere sahip yerler arasındadır. Farklı bir düğün fotoğrafı albümü oluşturmak için, Belgrad ormanı listenizde olmasını tavsiye edeceğimiz alanlar arasındadır. 

İçinde bulunduğunuz mevsime aldanmadan burayı değerlendirmeniz, her mevsim için rahatlıkla uygun kareler yakalamanıza yardımcı olacaktır. 

Galata Kulesi 

530 yıllık tarihi yapısıyla günümüze kadar gelmeyi başaran galata kulesi, tarihin en görkemli dokusunda müşterilerinizin en özel günlerini ölümsüzleştirmenizi sağlayacaktır. İstanbul’da dış çekim mekânları için en ideal yerlerden biri olan galata köprüsü, gece çekimleri için de tavsiye edebileceğimiz yerler arasındadır.

-İstanbul Düğün Fotoğrafçısı

 

Adile Sultan Kasrı 

İstanbul’un en görkemli yapılarından biri olan adile sultan kasrı, Üsküdar’da boğaza sıfır bir yapıdır. Hababam Sınıfı’nın da çekimlerinin yapıldığı bu yapı, tarihi dokusu ve mimari yapısıyla tercih edilen önemli mekânlar arasındadır. Adile sultan kasrı içerisinde fotoğraf çekimi yapabilmek için, 500 TL gibi bir rakamı gözden çıkarmanız gerekmektedir.

düğün fotoğrafçısı
İstanbul düğün fotoğrafçısı

İstanbul dış çekim fotoğrafları için en güzel diğer yerler ise, şunlardır.

 • Atatürk Arboretumu 
 • Kibrithane 
 • Beykoz Kundura Fabrikası 
 • Hidiv Kasrı 
 • Haydarpaşa Garı 
 • Fenerbahçe Parkı 
 • Kuzguncuk 
 • Boğaz Sahil Hattı 
 • Adalar 
 • Şile Sahili 
 • Topkapı Sarayı

Gibi alanları da, dış çekim fotoğrafları için değerlendirebilirsiniz.En güzel düğün fotoğrafları için lütfen tıklayınız.

 


Leave a comment


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
× Bize Ulaşın